NOTIZIE

Conferme

Autor: Tanja Cigui, 22. 9. 2022.

Il documento con cui si certifica lo status  di allievo regolare è disponibile nel registro elettronico (e-dnevnik). D'ora in poi, si potrà scaricare il certificato di frequenza dall'applicazione  e-Dnevnikhttps://gov.hr/hr/e-potvrde-za-ucenike/2417

Tramite questo servizio elettronico è possibile scaricare attestati sullo status attuale degli allievi delle scuole secondarie. Per accedere al registro elettronico si utilizza l' identità AAI (lo username e la password), mentre per l' accesso al sistema e-gradjani (i genitori vi accedono tramite lo username e la password  tipo ePass, applicazioni mobili, smart card, carte d'identità elettroniche - eOI, ecc.)

L'utente sulla destra, nel menu, può visualizzare, oltre ad altri dati, una nuova sezione  Stampa i certificati . Selezionando l' opzione scelta si apre un'interfaccia dove è possibile selezionare il nome dell' allievo e la finalità per ottenere il certificato (nel menu a tendina).

Il documento può essere generato allo scopo di certificare che l' allievo è iscritto al corso e alla classe nell'anno scolastico in corso, ovvero che ha lo status di allievo regolare. Ad esempio, i certificati possono essere ottenuti allo scopo di:
  • esercitare il diritto al trasporto
  • esercitare il diritto all'assegno per i figli a carico
  • sistemazione in un dormitorio studentesco
  • borse di studio
  • esercitare il diritto all'assistenza sociale
  • e altro.
Le ricevute vengono salvate nella  cartella Le mie ricevute  e possono essere recuperate da lì.
Questo certificato è valido sia in forma digitale,  o documento cartaceo per un periodo massimo di 3 mesi.

Potvrda o statusu učenika dostupna je u e-Dnevniku

Od sada potvrdu o statusu učenika možete preuzeti iz aplikacije e-DnevnikOvom je e-uslugom omogućeno izdavanje potvrda o trenutnom statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola. Prijava se vrši AAI identitetom (za učenike, podaci kojima ulazite u e-Dnevnik) ili pristupnim podacima u sustavu e-Građani (roditelji preko ePass korisničkog imena i lozinke, bankovnih tokena ili mobilnih aplikacija, smart kartica, elektroničke osobne iskaznice – eOI itd.) Korisnik s desne strane, u izborniku, može uz ostale podatke, vidjeti i novu rubriku Ispis potvrda.  Odabirom navedene rubrike otvara se sučelje gdje se bira ime učenika i svrha dobivanja potvrde (u padajućem izborniku). Potvrdu je moguće generirati u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima status redovitog učenika. Tako se naprimjer potvrde mogu dobiti u svrhu:

• ostvarivanja prava na učenički prijevoz
  • ostvarivanja prava na dječji doplatak
  • smještaja u učeničkom domu
  • stipendiranja
  • ostvarivanja prava na socijalnu pomoć
  • i drugo.
Potvrde se spremaju u mapu Moje potvrde i od tamo se mogu ponovno dohvaćati.
Ova potvrda vrijedi u digitalnom obliku (pravovaljana je), ali i kao isprintani dokument do 3 mjeseca.

Talijanska srednja škola - Scuola media superiore italiana "Leonardo da Vinci" Buje - Buie / Školski brijeg 1, HR-52460 Buje / ss-leonardodavinci-buje.skole.hr / sssms@pu.t-com.hr;ured@ss-leonardodavinci-buje.skole.hr