NOTIZIE

Kick-off Konferencija

Autor: Tanja Cigui, 7. 3. 2023.

Najava: Kick-off Konferencija u okviru EU projekta „Podizanje svijesti o rodno uvjetovanom kibernetičkom nasilju nad djevojčicama i ženama te stvaranje sigurnijeg online okruženja - CERV-2022-DAPHNE-101096462-bE-SAFE”

Dana 7. ožujka 2023. u organizaciji Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova održat će se Kick-off Konferencija u okviru EU projekta „Podizanje svijesti o rodno uvjetovanom kibernetičkom nasilju nad djevojčicama i ženama te stvaranje sigurnijeg online okruženja (bE-SAFE)“.

Na Konferenciji će se predstaviti istoimeni EU projekt („Raising awareness about gender-based cyber violence and advocating for safer online environment for women and girls - CERV-2022-DAPHNE-101096462-bE-SAFE“), sufinanciran sredstvima Europske komisije temeljem CERV (Citizens, Equality, Rights and Values) programa.

Partneri na EU projektu su:

Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova, Republika Hrvatska, nositeljica projekta

Institut  za društvena istraživanja u Zagrebu,

CESI - Centar za edukaciju,  savjetovanje  i  istraživanje,

Domine - organizacija za promicanje ženskih prava,

CIG - Komisija za građanstvo i ravnopravnost spolova iz Portugala,

PpDM - Portugalska platforma za prava žena i

LEM Espana - organizacija za zaštitu ženskih prava iz Španjolske.

Državna tijela koja daju potporu projektu su: Ministarstvo unutarnjih poslova i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

On-line prijenos konferencije na dan održavanja (utorak, 7. ožujka 2023. s početkom u 11 sati) dostupan je na poveznici  https://zoom.us/j/94026736378

s planiranim trajanjem od 11:00 do 13:00 sati.

Konferencija se održava hibridno (uživo i on-line), na engleskom jeziku, te pozivamo sve zainteresirane da je prate on-line putem naznačene poveznice, a posebno pozivamo učenike/ce osnovnih i srednjih škola te studente/ice, posebice žensku populaciju; mlade znanstvenike/ce, mlade i žene uključene u rad organizacija civilnog društva koje se bave mladima, mlade žene uključene u rad ženskih nevladinih organizacija i studentice ženskih studija. Osim toga, na Konferenciju pozivamo zaposlenike/ce koji rade s mladima, srednjoškolske profesore/ice, sveučilišne i akademske profesore/ice te stručne djelatnike/ce iz cijele regije, kako bi dobili uvid u različite oblike kibernetičkog nasilja kojima su posebno izloženi mladi i žene.

Announcement: Kick-off conference within the EU project "Raising awareness about gender-based cyber violence and advocating for a safer online environment for women and girls (bE-SAFE)”

On 7 March 2023, a Kick-off Conference within the EU project "Raising awareness about gender-based cyber violence and advocating for a safer online environment for women and girls (bE-SAFE)”, organized by Croatian Ombudsperson for Gender Equality, will take place in Zagreb.

The EU project "Raising awareness about gender-based cyber violence and advocating for a safer online environment for women and girls - CERV-2022-DAPHNE-101096462-bE-SAFE”, will be presented at the Conference. The Project is co-financed by the European Commission under the CERV (Citizens, Equality, Rights and Values) Program.

Partners on the Project are:

Ombudsperson for Gender Equality, Republic of Croatia, project holder

ISRZ - Institute for Social Research in Zagreb,

CESI - Center for Education, Counselling and Research,

Domine - Women's rights promotion organization,

CIG - Commission for Citizenship and Gender Equality from Portugal,

PpDM - Portuguese Platform for Women’s Rights; and

LEM Espana - Women's rights organization from Spain.

Croatian state bodies supporting the project are: Ministry of Interior and Ministry of Science and Education.

Online live broadcast of the Conference (on Tuesday, 7 March 2023), with the planned duration from 11:00 to 13:00, will be available at the following link.

The Conference will be held in hybrid form (in person and online), in English. We invite all interested parties to follow the Conference through the indicated link, namely pupils of primary and secondary schools and students, especially women/girls; young scientists, youth and women involved in the work of civil society organizations dealing with youth, young women involved in the work of women's NGOs and students of women's studies. In addition, we invite experts who work with youth, high school teachers, university and academic professors and professionals from across the region, so they could gain insight into the different forms of cyber-violence to which young people and women are particularly exposed.

Attached documents:
Conference_Agenda_7.3.2023_.pdf (249.48 KB)
Dnevni_red_7.3.2023_.pdf (245.68 KB)

Talijanska srednja škola - Scuola media superiore italiana "Leonardo da Vinci" Buje - Buie / Školski brijeg 1, HR-52460 Buje / ss-leonardodavinci-buje.skole.hr / sssms@pu.t-com.hr;ured@ss-leonardodavinci-buje.skole.hr